Czy zdarza Ci się, że jesteś skrępowana, gdyż dopada Cię dolegliwość wysiłkowego nietrzymania moczu? Obawiasz się sytuacji, kiedy masz ochotę śmiać się do rozpuku, męczy Cię kaszel albo po prostu kichniesz? Ulubione aktywności fizyczne też kojarzą Ci się z ogromnym dyskomfortem. Wysiłkowe nietrzymanie moczu staje się dla wielu kobiet wstydliwym tematem i niestety ukrywając tę dolegliwość trafiają do lekarza specjalisty zbyt późno.

Wcześnie rozpoczęta terapia daje lepsze efekty

Wysiłkowe nietrzymanie moczu można i trzeba leczyć. Im wcześniej rozpoczęta jest terapia, tym lepsze są efekty. Zasługujemy na to, aby cieszyć się z życia, korzystać z jego uroków bez względu na wiek czy też przyczynę pojawienia się takiej dolegliwości. Osłabione mięśnie dna miednicy nie radzą sobie ze zwiększonym ciśnieniem w podbrzuszu i utrzymaniem moczu. Potrzebne jest więc uelastycznienie tkanek i wzmocnienie okolicy cewki moczowej.

Radość z codziennego funkcjonowania

Specjaliści ginekologii estetycznej proponują kobietom laserowy zabieg, który wykonany na wczesnym etapie choroby pozwala na zmniejszenie dolegliwości, odzyskanie radości z życia i codziennego funkcjonowania. Już po miesiącu można poczuć wyraźną poprawę. Specjalista może także zlecić powtórzenie zabiegu, stosowanie dodatkowej hormonalnej terapii zastępczej (dla kobiet po menopauzie) i wykonywanie ćwiczeń, które prowadzą do wzmocnienia mięśni Kegla. W zaawansowanym stadium nietrzymania moczu zaleca się pessaroterapię, stosowanie tamponów podpierających cewkę moczową, leczenie farmakologiczne lub leczenie operacyjne.

Dla naszego komfortu

Jesteśmy piękne, wzbogacamy świat swoim istnieniem, nosimy pod sercem nasze maleństwa, wydajemy je na świat. Dbamy o ich rozwój, karminy piersią. Zasługujemy na komfort w życiu i wsparcie w przypadku pojawienia się męczących i bardzo krępujących dolegliwości. Leczenie nietrzymania moczu laserem to bezpieczna metoda, dzięki której możemy korzystać z uroków życia. Jest dokładna, bezbolesna i małoinwazyjna.

Poznaj więcej szczegółów: sonofem.pl/laserowe-leczenie-nietrzymania-moczu/