Podstawą naszego dobrego samopoczucia jest systematyczne kontrolowanie zdrowia, wykonywanie badań przesiewowych oraz regularne wizyty u lekarza. To bardzo ważne elementy profilaktyki, które pozwalają na szybkie reagowanie w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów.

Nadżerki i ich objawy

Nadżerki i inne zmiany powstałe na szyjce macicy to często występujące dolegliwości u kobiet. Świadczą o nich nawracające stany zapalne pochwy, pojawiające się upławy oraz plamienia po stosunku. Warto szybko reagować i udać się do specjalisty. Im zmiany na szyjce macicy są mniejsze, tym łatwiej je wyleczyć.

Laseroterapia – małoinwazyjna metoda leczenia

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nadżerki jest przeprowadzenie laseroterapii. Sam zabieg nie jest skomplikowany i długi. Szybki jest również okres regeneracji leczonych tkanek i trwa około 2 tygodnie. Leczenie jest niebolesne. Laser nie pozostawia również blizn i zrostów, które mogłyby być w przyszłości źródłem bólu i kłopotów zdrowotnych. Ta małoinwazyjna metoda leczenia sprzyja kobietom i nie ma żadnego negatywnego wpływu na ich płodność.

Więcej informacji: sonofem.pl/laserowe-usuniecie-nadzerki/