Po wielu przemyśleniach i latach pragnienia zrobienia labioplastyki postanowiłam w końcu poddać się temu zabiegowi.

Moja lewa warga sromowa wystawała znacznie poza wargi sromowe większe i była powodem mojego dyskomfortu psychicznego, a także fizycznego. Odkąd pamiętam, była duża i stała się uciążliwym problemem w moim życiu.

Zawsze czułam się nieswojo. Powstrzymywało mnie to relacjach. W końcu stwierdziłam, że za bardzo wpływa to na moje życie i muszę coś z tym zrobić. Nigdy nikomu o tym nie mówiłam, więc bardzo obawiałam się konfrontacji z lekarzem. Gdy tylko spotkałam Panią doktor, poczułam się zupełnie swobodnie, a wstyd całkowicie ustąpił. Była bardzo otwarta i szczera. Wyjaśniła mi, w jaki sposób może mi pomóc i naprawdę wysłuchała tego, czego chciałam. Sprawiła też, że zdałam sobie sprawę z tego, jaki jest realny przebieg zabiegu i okres pooperacyjny.

Chciałam, aby zabieg był wykonany w znieczuleniu miejscowym. Doktor powiedziała, że mogę czuć się niekomfortowo podczas wkłucia igły w miejsca intymne. Mimo tego wolałam taki rodzaj znieczulenia, ponieważ czułabym się znacznie bezpieczniej. Istotnie obniża to też koszty zabiegu.

Przed zabiegiem odbyłam długą konsultację, dostałam zalecenia przedoperacyjne i pooperacyjne. W domu miałam czas na dokładne przemyślnie i przygotowanie się do zabiegu. Przychodząc do kliniki w dniu zabiegu czułam się przygotowana i świadoma tego, co się wydarzy.

Procedura przebiegła bardzo sprawnie. Miejscowe zastrzyki były bolesne, ale warte efektu końcowego, bo potem już nic nie czułam.

Opieka lekarza i położnej była wspaniała. Wszyscy byli bardzo wrażliwi na moje potrzeby. Czułam się spokojna.
Pani doktor podała mi nawet swój osobisty numer kontaktowy w przypadku problemów poza godzinami pracy. To mnie bardzo uspokoiło.

Jestem teraz nieco ponad trzy tygodnie po operacji i jestem zaskoczona efektem. Powrót do zdrowia był dość gładki. Miałam minimalny ból. Wróciłam do pracy po tygodniu. Mimo, że rana nie zagoiła się jeszcze całkowicie i na efekt końcowy muszę jeszcze poczekać to czuję, że moje życie już się zmieniło. Czuję ogromną ulgę, że wreszcie to zrobiłam i mogę dalej żyć bez nienawiści do moich warg sromowych!

Zdecydowanie polecam to każdej kobiecie, która rozważa taki zabieg.