Każdy, kto czuje dyskomfort lub, co gorsza, ból marzy o tym, aby poczuć ulgę. Jakość życia tylko wtedy jest odpowiednia, gdy można wykonywać codzienne aktywności bez skrępowania.

Nierzadko zdarza się, że kobiety borykają się z problemami okolic intymnych, które pojawiają się po przebytej ciąży lub na skutek starzenia się organizmu. Zbyt duży rozmiar warg sromowych może uniemożliwiać założenie obcisłych spodni lub przylegającej bielizny. Jazda na rowerze naraża kobiety na pojawianie się otarć i ran okolic intymnych. W tak wrażliwych miejscach kobiecego ciała zranienia i zakażenia mogą powstawać nawet podczas spaceru. Nie bez znaczenia jest ponadto jakość życia intymnego i problem z utrzymaniem właściwej higieny.

Statystyki i fakty

Zgodnie z najnowszymi statystykami labioplastyka to najczęściej wykonywany rodzaj zabiegu okolic intymnych u kobiet. Co ważne, tylko około 3-5% pacjentek decyduje się na wykonanie tego zabiegu ze względów estetycznych. Pozostałe 95-97% kobiet jako główną przyczynę poddania się zabiegowi korekty warg sromowych mniejszych podaje ból okolic intymnych i problemy w codziennym funkcjonowaniu.

Dlaczego warto zadbać o to, aby komfort naszego życia wzrastał?

Kiedy funkcjonujemy swobodnie, czujemy spokój i nic nie zakłóca naszego dobrego samopoczucia. Dlatego konieczne jest, aby dążyć do zapewnienia sobie tego odczucia.

W przypadku dyskomfortu miejsc kobiecych to właśnie zabieg labioplastyki pomoże w osiągnięciu tego stanu spokoju. Sam w sobie nie jest skomplikowany, a znieczulenie miejscowe sprawia, że jest bezbolesny. Wykonuje się go przy użyciu lasera lub skalpela. Po okresie od 1 do 3 tygodni od zabiegu kobieta wraca do codziennej aktywności, odczuwając ulgę i zapominając o bólu.

Jak przygotować się do zabiegu? Jakie badania wykonać? Jak przebiega kwalifikacja?

Szczegóły tu: sonofem.pl/labioplastyka/