Współczesna kobieta nie musi cierpieć i wstydzić się swoich dolegliwości związanych z intymną sferą kobiecości. Osiągnięcia medycyny i technologii medycznej pozwalają na pokonanie wielu przykrych kłopotów ze zdrowiem.

Świadomość kobiet wzrasta, coraz większa jest również ich wiedza na temat nowoczesnych metod leczenia różnych dolegliwości.

Problem: kłykciny kończyste

Kłykciny kończyste mają postać miękkich grudek. Pojawiają się na skutek zakażenia wirusem HPV i występują zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zdrowy i higieniczny tryb życia obu partnerów, dbałość o dietę bogatą w witaminę A, unikanie używania wspólnych ręczników, unikanie kontaktu z naskórkiem osoby, która ma brodawki czy też kurzajki oraz stałość partnerów seksualnych to bardzo ważne elementy, które zmniejszają ryzyko zarażenia wirusem HPV.

Zapobieganie i leczenie

Nowoczesnym sposobem radzenia sobie z problemem kłykcin kończystych jest ich laserowe usuwanie pod kontrolą kolposkopu. Zabieg ten znacznie wpływa na poprawę komfortu życia i codziennego funkcjonowania. Kobieta nabiera pewności siebie, gdyż problemy związane z kłykcinami, tj. uciążliwe swędzenie, pieczenie i pojawiające się upławy zostają pokonane i wyleczone. Ponadto wczesna reakcja i przeprowadzenie laseroterapii zapobiega rozwojowi choroby (w tym również nowotworowej) i zmniejsza ryzyko zakażenia partnera.

Komfort kobiety

Każda kobieta zasługuje na wysoki komfort, jaki daje zabieg laseroterapii usuwający kłykciny kończyste. Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Jest wykonywany w gabinecie ginekologicznym w znieczuleniu miejscowym. Mogą z niego skorzystać także kobiety w ciąży oraz mężczyźni. Brak szwów, możliwość szybkiego powrotu do pełnej sprawności to tylko wybrane pozytywne aspekty osiągane po zabiegu.

Poznaj więcej szczegółów: sonofem.pl/laserowe-usuwanie-klykcin/