Patrzymy na nasze pociechy z dumą. Obserwujemy jak rosną, z odwagą kroczą przez świat, zdobywają nowe umiejętności. Nasze dzieci to nasz największy skarb i dla nich poświęcilibyśmy wszystko. Okres ciąży wspominamy jak pełen zmian w naszym organizmie czas ochronny. Czas, w którym nasze ciało przygotowywało się do momentu wydania na świat nowego życia. Poród niestety nie zawsze wspominamy z uśmiechem na twarzy, szczególnie wtedy, gdy kobieta urodziła siłami natury duże dziecko.

Wspomnienia tego czasu zacierają się z biegiem lat. Często pozostaje jednak przykra dolegliwość polegająca na deformacji krocza i przedsionka pochwy. Po trudnym porodzie i po nacięciu krocza powstają blizny lub szerokie wejście do pochwy.

Co mówią statystyki?

Nie jesteśmy same. Na poporodowe deformacje krocza cierpi blisko 90 % kobiet, które rodziły naturalnie. Te kobiety doskonale wiedzą, co oznacza ból i dyskomfort w życiu intymnym, wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz utrata pewności siebie w kontaktach z partnerem.

Plastyka krocza w ginekologii estetycznej

Medycyna i ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw takim problemom. Lekarze specjaliści proponują wykonanie plastyki krocza. Przeprowadzona korekta zależy od indywidualnych zmian, na które cierpi pacjentka. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Warto zapoznać się ze szczegółami związanymi z kwalifikacją do zabiegu, jego przebiegiem i zaleceniami w okresie pozabiegowym.

Więcej informacji: sonofem.pl/plastyka-krocza-i-przedsionka-pochwy/